משקפי ראייה


מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל הן עדשות המאפשרות ראייה למספר אורכי מוקד, כלומר מאפשרות למי שמרכיב אותן לראות למספר מרחקים ללא הצורך להחליף משקפיים או להסירן. בממוצע אנשים מגיל 40+ מגלים קושי לקרוא עיתון או ספר, לקרוא הודעות מתוך הטלפון הסלולרי, לעבוד מול המחשב ועוד. כאשר הדבר מקביל לשימוש במשקפיים לראיה למרחקים מתעורר הצורך במשקפיים נפרדים לקוצר ראי ורחק ראי. עדשות מולטיפוקל מאפשרות לראות למספר מרחקים מבלי להחליף משקפיים, או מבלי להסיר את משקפיים.להלן טיפים להתאמת המשקף למבנה הפנים

לכל אחד ואחת מאיתנו פנים בעלי מבנה שונה, ובכל מבנה ישנם חלקים שצריך להבליט וחלקים שצריך לטשטש. אילו משקפיים יעשו בשבילכם את העבודה? המשקפיים צריכים להתאים לאופיו של האדם ורק לאחר מכן לצורת פניו. לדוגמא - לאדם שמרן לא נמליץ על מסגרת צבעונית ולהפך. לאדם בעל פנים מאורכות, לא נמליץ על משקפיים רחבות. רצוי לשמור על קו הפנים של האדם בהתאמת המשקפיים. במידה ורוצים להבליט את נוכחות המשקפיים על הפנים, רצוי להתאים משקפיים מלאות ממתכת או מפלסטיק.

פנים עגולות

לפנים עגולות מומלץ לחפש משקפיים ברוחב שווה לחלק הרחב ביותר של הפנים. עדיף לבחור במשקפיים בעלי עיצוב משולש או זוויתי רך, כאשר משקפיים עם עדשות נפרדות המחוברות בגשר ייצרו אשליה של עין גבוהה ופנים מוארכות. לבעלי שיער קצר מומלץ לבחור במשקפיים בעלי מסגרת גדולה ומעוגלת, כדי שהמשקפיים לא "ייבלעו" בפנים. לנשים מומלצת במיוחד מסגרת בצורת "עיני חתול", בשל אפקט הרמת הלחיים שהיא מעניקה לפנים (קימורים למיניהם לא יתאימו).

פנים במבנה יהלום

מבנה פנים זה מתאפיין בעצמות לחיים רחבות וגבוהות ומצח וסנטר צרים. מסגרות אליפטיות ירככו את תווי המתאר של הפנים וכך גם משקפיים עם מסגרת רבועה קמורה. מומלץ לבחור במשקפיים שאינם רחבים יותר מעצמות הלחיים. מסגרות משולבות (מסגרת מתכת עם גשר אף מפלסטיק) הן בחירה טובה, מכיוון שהן מרחיבות את המצח ומצמצמות את הרקות ועצמות הלחיים.

פנים מרובעות

כדי לרכך את הזוויתיות של מבנה הפנים המרובע, קו הלסת החזק שלו, המצח ועצמות הלחיים הרחבות, בחרו בעיצובים רכים ובעלי קימורים, אשר בשילוב עם מסגרת צרה, יעניקו לפנים צללית רכה יותר. עדשות עגולות גדולות או משקפי טייסים, יאריכו את הפנים ויתאימו במיוחד לבעלי פנים מרובעות.

פנים מלבניות

ניתן להרחיב ולקצר את מבנה הפנים בעזרת עיצובים שאינם גולשים מעבר לחלק הרחב ביותר של הפנים. משקפיים עגולים או מרובעים הם בדיוק בשבילכם, ומשקפי ג'ון לנון עוצבו במיוחד לאנשים עם מבנה פנים מלבני. הימנעו מקישוטים מיותרים או זרועות רחבות שירחיבו את מבנה הפנים.

פנים משולשות

מבנה פנים זה מאופיין בלסת רחבה ומצח צר. ניתן לרכך את החלק התחתון של הפנים על ידי הדגשת אזור העיניים. כדאי שזרועות המשקפיים יהיו רחבות ומומלץ לבחור במסגרת עליונה עבה, ישרה ומודגשת האוחזת בעדשות המתעגלות בתחתיתן לכיוון הפנים. מסגרות בעיצוב עיני חתול החורגות מרוחב הפנים, יעזרו גם הן לריכוך קו הלסת הרחב. נסו משקפיים עם עדשות הממוסגרות ממתכת רק בחלקן העליון.

פנים בצורת לב

באפשרותכם להצר את החלק העליון של הפנים באמצעות מסגרות שאינן רחבות מהמצח ומעוגלות בחלקן התחתון. זרועות המשקפיים צריכות להיות בעובי בינוני ומשקפיים נטולי מסגרת יהוו בחירה מוצלחת. בכל מקרה, מומלץ לבחור בצבעים בהירים.